Blog

Přikrývka z ovčího rouna - víte o vlně opravdu vše?

Přikrývka z ovčího rouna - víte o vlně opravdu vše?

 

Víte proč bača chodil v kožichu i v létě? Ovčí rouno má totiž funkci tzv. suchého tepla - tedy tělo příjemně prohřeje, udrží stabilní teplotu, ale nepřehřeje. Suché teplo snižuje bolestivost a zvyšuje pohyblivost kloubů, šlach a svalů - právě proto jsou produkty z ovčího rouna vyhledávané revmatiky. Zároveň zmírňuje bolesti břicha, uvolňuje zahleněné průdušky a uvolňuje namáhané a ztuhlé svalstvo.

 

Zkušenost dlouhá tisíce let

Ovčí rouno se získává z mladých ovcí Merino. Historie ovčí vlny sahá až do doby 11 tisíc let před naším letopočtem. Chov ovcí se nacházel především na území dnešního Turecka a Iráku. Nejznámější oblasti pro získávání rouna v dnešní době jsou Austrálie a Nový Zéland.

Ovčí vlna je 100% přírodní materiál, lze ji považovat za obnovitelný zdroj, jelikož se vlna v půdě přirozeně rozkládá a všechny živiny se vrací do půdy. Na rozdíl od různých syntetických materiálů s...

Přečíst celý článek
Spánek jako terapie - víte, jak docílit skutečně plnohodnotného spánku?

Spánek jako terapie - víte, jak docílit skutečně plnohodnotného spánku?

Pro kvalitní spánek bychom za noc měli projít 5 spánkovými cykly REM. Každý cyklus trvá zhruba 90 minut. Abychom tedy po probuzení netrpěli emočními výkyvy, špatnou náladou a roztržitostí, měli bychom spát ideálně 7,5 hodiny denně. 

 

Jaké aspekty ovlivňují kvalitu spánku?

Kromě dodržování ideální životosprávy a pravidelné osobní hygieny je to i kvalita vzduchu a nastavení teploty v místnosti, jež je u dospělých 15 – 18 stupňů, u kojenců pak 18 – 21 stupňů. Ideální teplota v ložnici či dětském pokoji  zajišťuje klidnější spánek a snižuje možnost přerušovaného spánku.

Připadá vám teplota místnosti příliš nízká? Spolehněte se na přikrývku

Ať už zvolíte přikrývku a polštář z prachového peří, ovčího rouna nebo dutého vlákna, povrch tkaniny povlaku je velmi příjemný a přívětivý k citlivé pokožce. Spolehlivě dodává požadovaný komfort při odpočinku i spánku - v zimě zahřeje, v létě příje...

Přečíst celý článek
Pomůžeme vám s výběrem mantinelu do postýlky

Pomůžeme vám s výběrem mantinelu do postýlky

Příchod miminka na svět a následná péče o něj je moment, na který se dlouho připravujeme, ale většinou je malinko jiný, než si představujeme. Pocit pohody a vnitřního klidu můžeme zajistit už dlouho před příchodem miminka na svět. Jednoduše pořízením všeho, co následně k jeho péči budeme potřebovat. Dnes si představíme mantinel do postýlky. Víte, který bude pro vaše miminko ten nejlepší?

 

Co je mantinel do postýlky?

Mantinel do postýlky je ochranný okraj kolem vnitřní strany postýlky, který je u většiny typů k dětské postýlce pevně přichycen tkanicemi. Je vyroben z certifikovaných materiálů nejvyšší kvality, které prochází přísným testováním ve vztahu ke zdraví i životnímu prostředí. Podle konkrétního typu mantinelu je nejčastější výplní duté vlákno nebo 100% polyesterové kuličky z dutého vlákna.

Skutečně mantinel do postýlky potřebuji?

Pokud myslíte především na bezpečnost a pohodlí miminka, nebud...

Přečíst celý článek
tagNa trhu od roku 1993
tagOriginální ruční výroba
tagCertifikované materiály
tagKrátké dodací lhůty