Blog

Rady pro vydatný spánek miminka

Rady pro vydatný spánek miminka

 

Věděli jste, že na začátku života dokáže být většina miminek vzhůru bez spánku pouze dvě hodiny? Spánek a krmení jsou hlavními aktivitami novorozenců po několik prvních týdnů života.

 

Pozorováním miminka lze zjistit skutečně mnoho

Maminky nejlépe cítí, co jejich dítě potřebuje. Naučí se rozpoznat signály únavy jako je mnutí očiček, prohrabování vlásků, nebo tahání za ouška. Kvalitní spánek dítěte podporuje několik faktorů - pohyb přes den, pohodlná bezpečná postýlka a místnost, kde miminko spí. Dostatek pohybu a čerstvý vzduch přispívají k hlubšímu spánku a lepší funkci dýchacích cest.

Choďte s miminkem na pravidelné procházky během všech ročních období bez obav, že bude vašemu miminku moc horko nebo naopak zima. Vždy ale berte ohled na aktuální předpověď počasí i doporučení lékařů. V teplejších měsících přikryjte miminko lehounkou dečkou, v zimě jej zabalte do teploučkého beránkového fus...

Přečíst celý článek
Přikrývka z ovčího rouna - víte o vlně opravdu vše?

Přikrývka z ovčího rouna - víte o vlně opravdu vše?

 

Víte proč bača chodil v kožichu i v létě? Ovčí rouno má totiž funkci tzv. suchého tepla - tedy tělo příjemně prohřeje, udrží stabilní teplotu, ale nepřehřeje. Suché teplo snižuje bolestivost a zvyšuje pohyblivost kloubů, šlach a svalů - právě proto jsou produkty z ovčího rouna vyhledávané revmatiky. Zároveň zmírňuje bolesti břicha, uvolňuje zahleněné průdušky a uvolňuje namáhané a ztuhlé svalstvo.

 

Zkušenost dlouhá tisíce let

Ovčí rouno se získává z mladých ovcí Merino. Historie ovčí vlny sahá až do doby 11 tisíc let před naším letopočtem. Chov ovcí se nacházel především na území dnešního Turecka a Iráku. Nejznámější oblasti pro získávání rouna v dnešní době jsou Austrálie a Nový Zéland.

Ovčí vlna je 100% přírodní materiál, lze ji považovat za obnovitelný zdroj, jelikož se vlna v půdě přirozeně rozkládá a všechny živiny se vrací do půdy. Na rozdíl od různých syntetických materiálů s...

Přečíst celý článek
Spánek jako terapie - víte, jak docílit skutečně plnohodnotného spánku?

Spánek jako terapie - víte, jak docílit skutečně plnohodnotného spánku?

Pro kvalitní spánek bychom za noc měli projít 5 spánkovými cykly REM. Každý cyklus trvá zhruba 90 minut. Abychom tedy po probuzení netrpěli emočními výkyvy, špatnou náladou a roztržitostí, měli bychom spát ideálně 7,5 hodiny denně. 

 

Jaké aspekty ovlivňují kvalitu spánku?

Kromě dodržování ideální životosprávy a pravidelné osobní hygieny je to i kvalita vzduchu a nastavení teploty v místnosti, jež je u dospělých 15 – 18 stupňů, u kojenců pak 18 – 21 stupňů. Ideální teplota v ložnici či dětském pokoji  zajišťuje klidnější spánek a snižuje možnost přerušovaného spánku.

Připadá vám teplota místnosti příliš nízká? Spolehněte se na přikrývku

Ať už zvolíte přikrývku a polštář z prachového peří, ovčího rouna nebo dutého vlákna, povrch tkaniny povlaku je velmi příjemný a přívětivý k citlivé pokožce. Spolehlivě dodává požadovaný komfort při odpočinku i spánku - v zimě zahřeje, v létě příje...

Přečíst celý článek
tagNa trhu od roku 1993
tagOriginální ruční výroba
tagCertifikované materiály
tagKrátké dodací lhůty