Rady pro vydatný spánek miminka

Věděli jste, že na začátku života dokáže být většina miminek vzhůru bez spánku pouze dvě hodiny? Spánek a krmení jsou hlavními aktivitami novorozenců po několik prvních týdnů života.

 

Pozorováním lze zjistit o spokojenosti miminka skutečně mnoho

Maminky nejlépe cítí, co jejich dítě potřebuje. Naučí se rozpoznat signály únavy jako je mnutí očiček, prohrabování vlásků, nebo tahání za ouška. Kvalitní spánek dítěte podporuje několik faktorů - pohyb přes den, pohodlná bezpečná postýlka a místnost, kde miminko spí. Dostatek pohybu a čerstvý vzduch přispívají k hlubšímu spánku a lepší funkci dýchacích cest.

Choďte s miminkem na pravidelné procházky během všech ročních období bez obav, že bude vašemu miminku moc horko nebo naopak zima. Vždy ale berte ohled na aktuální předpověď počasí i doporučení lékařů. V teplejších měsících přikryjte miminko lehounkou dečkou, v zimě jej zabalte do teploučkého beránkového fusaku. Nezapomínejte ale ani na sebe – teplo potřebujete i vy. Dlouhé procházky venku i v chladnější počasí lépe zvládnete s rukávníkem opatřeným kožešinou.

spanek-miminek-1

Pohodlí, něha a bezpečné prostředí pro miminko

Postýlky nemusí být nevzhledné a kazit celkový dojem domácnosti. Věříme, že design, pohodlí a bezpečí lze spojit v jeden produkt. V postýlce je důležitá rovná tvrdší matrace a hlavně žádný polštář! Pokud miminko v noci cestuje, poohlédněte se po mantinelu, který zabrání prostrčení ručiček a nožiček mezi kostrou postýlky.

Režim děťátka může být dotažený do sebemenšího detailu, nicméně i přesto jsou dny, kdy je usínání provázeno neklidem a pláčem. Maminky ze Slezské Harmonie doporučují zklidňující terapii - jemné hlazení či masáž zad třeba s tichým vyprávěním pohádky nebo pobrukováním ukolébavky.

Naším cílem není maminkám radit, jak ke svému miminku přistupovat nebo co, kdy a jak správně dělat. Chceme jim a jejich ratolestem poskytnout pocit výjimečnosti, pohodlí a klidu, které potřebují jak děti, tak rodiče.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz