Pomůžeme vám s výběrem mantinelu do postýlky

Příchod miminka na svět a následná péče o něj je moment, na který se dlouho připravujeme, ale většinou je malinko jiný, než si představujeme. Pocit pohody a vnitřního klidu můžeme zajistit už dlouho před příchodem miminka na svět. Jednoduše pořízením všeho, co následně k jeho péči budeme potřebovat. Dnes si představíme mantinel do postýlky. Víte, který bude pro vaše miminko ten nejlepší?

 

Co je mantinel do postýlky?

Mantinel do postýlky je ochranný okraj kolem vnitřní strany postýlky, který je u většiny typů k dětské postýlce pevně přichycen tkanicemi. Je vyroben z certifikovaných materiálů nejvyšší kvality, které prochází přísným testováním ve vztahu ke zdraví i životnímu prostředí. Podle konkrétního typu mantinelu je nejčastější výplní duté vlákno nebo 100% polyesterové kuličky z dutého vlákna.

Skutečně miminko potřebuje do postýlky mantinel?

Pokud myslíte především na bezpečnost a pohodlí miminka, nebudete o jeho koupi přemýšlet příliš dlouho. Jeho praktická využití vás jistě přesvědčí:

- zamezí otlakům nebo uhození hlavičky o bočnici postýlky

- ochrání proti zaklínění končetin mezi příčky postýlky

- nedojde k odřeninám končetin, pokud je postýlka blízko stěny

- zajistí skvělou tepelnou izolaci od chladné stěny

- malé předměty jako dudlík, usínáček, hračky nespadnou na zem

- miminko má pocit bezpečí, soukromí

mantinely-1

Jaké typy mantinelu si mohu vybrat?

KLASICKÝ – patří k těm nejznámějším – v pokojích dětí je vídáme již desítky let. Jde o plochý lem s výplní z molitanu nebo z lisovaného dutého vlákna, které je na omak příjemnější. Materiál povlaku lze vybrat podle konfigurátoru – bavlna, minky, vafle, velvet v barvě, která ladí s celkovou výbavičkou pro miminko. Pevné tkanice jsou u tohoto typu mantinelu nutností. Pomocí jejich uvázání k bočnicím zajistíme dokonalou funkci mantinelu.

POLŠTÁŘKOVÝ - díky své univerzálnosti jde o jeden z nejprodávanějších typů mantinelů. Ihned po narození miminka slouží zejména k ochraně proti otlačení o příčky, zároveň je velmi vhodným izolantem tepla. Jednotlivé polštáře jsou k sobě připevněny rypsovou stuhou a tvoří tak jeden mantinelový celek, který je připevněn k bočnici postýlky. Délku celkového polštářkového mantinelu lze upravit konkrétním počtem jednotlivých polštářů. Polštářky ale najdou využití i samostatně – jako dekorace, při odpočinku pod hlavou, k sezení během hraní na zemi nebo při relaxaci v teepee nebo dětském koutku.

COPÁNKOVÝ – neboli cop do postýlky patří v posledních letech k trendům mezi mantinely. Jeho výhodou je velmi příjemný materiál i variabilita, se kterou lze slušně pracovat. Mantinel je možné umístit podél celé postýlky, do postele podél zdi nebo z něj vytvořit hnízdečko na manželské posteli či sedačce v obývacím pokoji. Je vyroben ze tří copů, které při výběru různých barev v konfigurátoru vytvoří vkusný doplněk celé postýlky. Délku copánkového mantinelu spočítejte součtem obvodu všech stran postýlky. Mantinel je pružný, velmi hezky se přizpůsobí tvaru postýlky.

mantinely-2

Pomohli jsme vám při výběru mantinelu? Máte dotazy, zajímavé postřehy nebo jste viděla inspiraci, která by nás mohla zajímat? Napište nám na náš FB profil nebo ještě lépe – vyfoťte miminko s mantinelem a pošlete nám fotku e-mailem nebo ji vložte do komentáře na FB či Instagram. Budeme moc rádi!

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz